Nowy Czyta Dzieciom

DWANAŚCIE PREZENTÓW DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

CZYTANIE W RAMACH CYKLU "NOWY CZYTA DZIECIOM"

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu NOWY CZYTA DZIECIOM, czyli teatralnych spotkań z literaturą dla dzieci i młodzieży w formie wciągających czytanek przygotowywanych przez aktorów Teatru Nowego. Podczas comiesięcznych spotkań w teatralnych zakamarkach nie zabraknie też okazji do wspólnych zabaw i animacji, które pozwolą naszym najmłodszym gościom nie tylko poznać rozmaite teatralne tajemnice, lecz również – lepiej zrozumieć reguły rządzące teatralnym światem.

***

W listopadowej czytance królowały duchy. W grudniu – jakże by inaczej! – zajmiemy się natomiast najbardziej oczekiwanym zimowym gościem… Czy już wiecie, kogo mamy na myśli? Tak, to Święty Mikołaj, ulubieniec dzieci i dorosłych na całym świecie. No, przynajmniej tych grzecznych, który przynosi zwykle wymarzone upominki.

Tym razem jednak role się odwracają… Pewien skrzat wpada bowiem na pomysł, by to Mikołaja obdarować całą górą prezentów… Nie tak łatwo jednak podarować coś odpowiedniego prawdziwemu ekspertowi od niespodzianek. Jakie podarki wymyślił skrzacik i co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonają się o tym wszyscy, którzy odwiedzą nas w mikołajki, by posłuchać historii czytanej przez aktora Teatru Nowego, Aleksandra Machalicę. Zapraszamy!

Każdego z młodych uczestników czytania prosimy też o przyniesienie kleju w sztyfcie oraz pudełka na prezent – po zakończeniu lektury zajmiemy się ich wspólnym ozdabianiem. Jeśli macie ochotę, możecie przyjść w przebraniu – wszelkie elfy, skrzaty i Mikołaje będą z pewnością mile widziane! Warto zadbać też o obuwie na zmianę, bo pogoda robi się naprawdę zimowa… No i nie zapomnijcie o książeczce stałego bywalca – będą nowe naklejki!

Zapraszamy również na towarzyszący czytaniu kiermasz książek Wydawnictwa Media Rodzina.

Przy odbiorze wejściówki prosimy o wypełnienie dołączonej do niej krótkiej ankiety, która umożliwi nam kontaktowanie się z Państwem i dopasowanie programu wydarzeń do wieku oraz potrzeb naszych najmłodszych gości.

ZOBACZ WIĘCEJ: Informacje o książce

Czytamy: Mauri Kunnas,
DWANAŚCIE PREZENTÓW
DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Sugerowany wiek uczestników:
od 5 do 9 lat
Kiedy:
6 grudnia 2015 | 11.00 | Trzecia Scena
Wstęp:
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru Nowego od 25 listopada 2015 roku. Liczba wejściówek jest ograniczona. Prosimy o odbiór wejściówek najpóźniej do 5 grudnia.

DWANAŚCIE PREZENTÓW DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA