Nowy Czyta Dzieciom

ELMER. SŁOŃ W KRATKĘ

Czyta: JANUSZ ANDRZEJEWSKI

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu NOWY CZYTA DZIECIOM, czyli teatralnych spotkań z literaturą dla dzieci i młodzieży w formie wciągających czytanek przygotowywanych przez aktorów Teatru Nowego. Podczas comiesięcznych spotkań w teatralnych zakamarkach nie zabraknie też okazji do wspólnych zabaw i animacji, które pozwolą naszym najmłodszym gościom nie tylko poznać rozmaite teatralne tajemnice, lecz również – lepiej zrozumieć reguły rządzące teatralnym światem.

***

Seria ELMER opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Pozytywne emocje, radość, zabawa, wspólnota. Poszczególne opowiadania są dobrymi pretekstami do omawiania spraw szkolnych, przedszkolnych i domowych.

Elmer martwi się, że jest kratkowo-kolorowy, podczas gdy inne słonie są szare. Myśli, że kiedy śmieją się w jego towarzystwie – śmieją się z niego. Wpada więc na pomysł, jak stać się szarym i… udaje mu się! Słonie jednak nie lubią bardziej szarego Elmera od Elmera kolorowego. One po prostu lubią Elmera takiego, jakim jest!

Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa Papilon.

***

Uwaga: uczestników prosimy o przyniesienie swojej ulubionej maskotki

***

ZOBACZ WIĘCEJ:
Galeria zdjęć (zip)
Fotografie Tadeusza Bonieckiego
Fotografie wykonane przez Tadeusza Bonieckiego przekazane zostaną do Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Raczyńskich pod sygnaturami 6806-6809 i stanowić będą część zbioru POZNAŃ NA PRZEŁOMIE XX I XXI WIEKU W FOTOGRAFII TADEUSZA BONIECKIEGO.

***

Przy kupnie biletów prosimy o wypełnienie dołączonej do niej krótkiej ankiety, która umożliwi nam kontaktowanie się z Państwem i dopasowanie programu wydarzeń do wieku oraz potrzeb naszych najmłodszych gości.
Zakup biletu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku dziecka i opiekuna przez Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w formie fotografii i zapisu wideo, a także jego rozpowszechnianie w dowolnej formie w celach promocyjnych i reklamowych.

Sugerowany wiek uczestników:
od 2 do 5 lat
Kiedy:
5 czerwca 2016 | 11.00 | Foyer Dużej Sceny
Bilety:
4 PLN (dla dzieci)
6 PLN (dla dorosłych)
dostępne w kasie Teatru Nowego

ELMER. SŁOŃ W KRATKĘ