Nowy Poznaje Świat

NOWY POZNAJE ŚWIAT. ZAWODY ARTYSTYCZNE: W ŚWIECIE BALETU

Czerwiec w Teatrze Nowym będzie roztańczony! Nie liczcie jednak na cha-chę, poloneza czy rock’n’rolla… Sprawa dotyczy znacznie bardziej teatralnej odmiany tańca: zaprosimy Was mianowicie na wyjątkowe i pełne gracji spotkanie z baletem!

Zaczniemy od pokazu – dzieci uczące się w Akademii Baletu BALERINA zaprezentują Wam to, czego się nauczyły. Będzie też okazja, by osobiście przekonać się, czy najmłodsi bywalcy naszych spotkań przejawiają talent w tej dziedzinie, po pokazie zapraszamy bowiem na krótkie zajęcia praktyczne – będzie można trochę się rozruszać pod okiem profesjonalnych baletowych instruktorów… Wszystkie dzieci (zresztą ich rodziców także) zachęcamy, by zjawiły się tego dnia na Scenie Nowej w kostiumach do tańca – może ktoś z Was ma nawet strój baletowy?

Zobacz więcej:
ZAWODY ARTYSTYCZNE: W ŚWIECIE BALETU na zdjęciach (zip)
fot. Radek Lak

***

Akademia Baletu BALERINA – partner czerwcowego spotkania w ramach cyklu NOWY POZNAJE ŚWIAT. ZAWODY ARTYSTYCZNE – powstała z pasji do tańca klasycznego. Jej założycielką jest Irina Prakharenka-Kosmowska – tancerka, pedagog, choreograf, a przy tym solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym, obejmującym sceny polskie (m.in. Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz i Poznań) i zagraniczne (występowała w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Luksemburgu czy Chinach). Dzieci trafiające pod opiekę Akademii mogą, obcując z tańcem i muzyką, nie tylko rozwijać talenty i spełniać taneczne marzenia, lecz również – poprawiać kondycję i koordynację ruchową, pobudzać kreatywność i wrażliwość oraz umiejętność pracy w grupie, a wszystko to pod opieką pedagogów prowadzących zajęcia według metodyki tańca klasycznego A. Waganowej, z uwzględnieniem takich stylów tańca, jak balet klasyczny, jazz czy body balet.

Sugerowany wiek uczestników:
od 5 do 11 lat
Kiedy:
9 czerwca 2019 | 11.00 | Scena Nowa
Bilety:
5 PLN (dla dzieci)
10 PLN (dla dorosłych)
dostępne w kasie Teatru Nowego