Nowy+

OSTATNIA SCENA – POROZMAWIAJMY O ŁOMNICKIM

ROZMOWA ANGELIKI KUŹNIAK Z EUGENIUSZEM KORINEM

Uwaga! Wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” na teatralnym kanale YouTube oraz stronie FB Teatru Nowego.


POKAŻ ZAŚWIADCZENIE.
BĄDŹ NASZYM BOHATEREM!

Kliknij i dowiedz się więcej


Spotkanie w 30. rocznicę śmierci Tadeusza Łomnickiego, patrona Teatru Nowego w Poznaniu, zmarłego podczas przygotowań do premiery spektaklu KRÓL LEAR w reż. Eugeniusza Korina.

„Mistrzowie powodują, że zaczynamy wierzyć, że stać nas na wiele więcej, niż nas naprawdę stać” – Eugeniusz Korin.

W 2022 roku mija 30 lat od śmierci Tadeusza Łomnickiego i 20 lat od nadania Teatrowi Nowemu imienia tego wybitnego aktora. Dwie ważne daty zbiegają się tuż przed kolejną ważną datą w życiu Teatru – jubileuszem stulecia powstania sceny przy Dąbrowskiego 5 w Poznaniu. Te sprzyjające okoliczności zachęcają do wspomnień, podsumowań i nowych wniosków.

Kim był Tadeusz Łomnicki, jaki ślad po sobie zostawił w Teatrze Nowym w Poznaniu i jak dzisiaj rozumiemy jego ostatnie wypowiedziane słowa: „Więc jakieś życie świta przede mną. Dalej, łapmy je, pędźmy za nim, biegiem, biegiem!”? O historii, rozmowach z legendą polskiego teatru i filmu, o tym, czego nie wiemy o Tadeuszu Łomnickim, a co będzie treścią powstającej biografii twórcy, porozmawiamy z Angeliką Kuźniak, pisarką i reporterką, oraz Eugeniuszem Korinem, dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu w latach 1989-2003 oraz reżyserem niedoszłej premiery KRÓLA LEARA z 1992 roku.

Kiedy, gdzie:
22 lutego 2022 | 19.30 | Scena Nowa
Ceny biletów:
10 PLN