Rodzina w Nowym

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Na zdjęciu: zespół MODRAKI | Fot. Małgorzata Dolata


Co to za grudzień bez spotkania z Mikołajem? Ulubieniec dzieci i dorosłych – prawdziwy Mikołaj z Laponii – przybędzie do nas już 11 grudnia na specjalne zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii w Poznaniu. I będzie można spotkać się z nim twarzą w twarz na Scenie Nowej, przy okazji podziwiając występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego MODRAKI z Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym.

Zapraszamy gorąco i zachęcamy dzieci oraz ich dorosłych do odwiedzania nas w nawiązujących do świątecznego klimatu przebraniach (od pastuszków po anioły). Mile widziane również stroje ludowe. Niech Scena Nowa zmieni się w czarodziejską świąteczną krainę!

Każdy z naszych Widzów może też wziąć ze sobą list do Mikołaja – koniecznie w kopercie opatrzonej adresem zwrotnym. Listy będzie można wrzucić do skrzynki w foyer Sceny Nowej.


Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego MODRAKI to reprezentacyjna grupa artystyczna gminy Tarnowo Podgórne. Od 2001 roku działa w Gminnym Ośrodku Kultury SEZAM. Kierownikiem i choreografem zespołu, złożonego z około sześćdziesięciorga dzieci w wieku od 6 do 16 lat, jest Agnieszka Dolata. Zespół – jako jedyny w Wielkopolsce – posiada kapelę dziecięcą, również prowadzoną przez Annę Dolatę. Na skrzypcach, klarnecie i basie grają sami tancerze, a w programie mają zarówno piosenki, jak i nagrane suity taneczne.

Uczestnictwo w taneczno-wokalnych zajęciach pozwala młodym artystom poznawać tradycyjny polski folklor. Rozwijają oni swoje umiejętności pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Trwająca już ponad dwie dekady praca pozwala im prezentować bogaty program taneczny, złożony z tańców i przyśpiewek z różnych regionów Polski podczas setek koncertów w kraju i za granicą. Zespół odwiedził m.in. Grecję, Litwę, Łotwę, Czechy, Chorwację, Włochy i Hiszpanię.

Kiedy i gdzie:
11 grudnia 2022 | 11.00 i 13.00 | Scena Nowa
Sugerowany wiek uczestników:
od 4 do 11 lat
Bilety:
15 PLN (dla dzieci) + 35 PLN (dla dorosłych)

MODRAKI: 40-osobowy zespół (dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat)
Kierownik zespołu, choreograf: AGNIESZKA DOLATA
Choreograf, przygotowanie wokalne, kapela: ANNA DOLATA
Obsługa techniczna: PIOTR DOLATA