Nowy Czyta Dzieciom

Z NOWYM PRZEZ EUROPĘ. FINLANDIA

Czyta: SEBASTIAN GREK

W tym sezonie podróżujemy po całej Europie! Odwiedziliśmy już sąsiadkę zza wschodniej granicy – Ukrainę – i mroźną Szwecję. W grudniu ponownie zawędrujemy na północ, do pełnej jezior Finlandii, ojczyzny Muminków i Angry Birds. To właśnie tam znajduje się tajemniczy region – Laponia, w której mieszka sam Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami! A ponieważ w grudniu obchodzimy święta Bożego Narodzenia, porozmawiamy o tym, jak je obchodzą Finowie i dlaczego Mikołaj wybrał właśnie Laponię na miejsce zamieszkania, a także sprawdzimy, czy to właśnie on odwiedza dzieci na całym świecie…

A czego posłuchamy? SEBASTIAN GREK i Pan Pchełka zaproszą nas do sekretnego świata pewnego tajemniczego czarodzieja, który – zgodnie z tradycją rodzinną – zajmuje się czarami i straszeniem dzieci. Sam jednak boi się wielu rzeczy, jest bardzo samotny, a na dodatek – gdy postępuje zgodnie z poradami swojego dziadka – zamiast straszyć, rozbawia wszystkich dookoła…

Chętne dzieci zapraszamy do przebrania się w stroje: Mikołaja, Renifera, Aniołków (w trakcie spotkania przygotujemy fotograficzną pocztówkę dla Świętego Mikołaja).

UWAGA! Specjalna niespodzianka wprost z Laponii od samego Świętego Mikołaja! Zapraszamy!

***

Przy kupnie biletów prosimy o wypełnienie dołączonej do niej krótkiej ankiety, która umożliwi nam kontaktowanie się z Państwem i dopasowanie programu wydarzeń do wieku oraz potrzeb naszych najmłodszych gości.
Zakup biletu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku dziecka i opiekuna przez Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w formie fotografii i zapisu wideo, a także jego rozpowszechnianie w dowolnej formie w celach promocyjnych i reklamowych.

Sugerowany wiek uczestników:
od 4 do 10 lat
Kiedy:
11 grudnia 2016 | 11.00 | Trzecia Scena
Bilety:
4 PLN (dla dzieci)
6 PLN (dla dorosłych)
dostępne w kasie Teatru Nowego

Z NOWYM PRZEZ EUROPĘ. FINLANDIA