Improwizacje

IMPROWIZACJE – ODC. 2

Kiedy? Gdzie?:
4 marca 2019 | 19.00 | Duża Scena
Ograniczenia wiekowe:

Ceny biletów w kasie teatru i on-line:
40 PLN (norm./ulg.)

IMPROWIZACJE to cykl ekskluzywnych spotkań oko w oko z prawdziwym żywiołem teatru, z udziałem piekielnie zdolnych artystów z całej Polski – tych znanych i tych, którzy dopiero będą znani – gotowych zdradzić Państwu sekrety swojego talentu i warsztatu. A wszystko pod czujnym okiem jednej z najlepszych współczesnych polskich reżyserek: Agaty Dudy-Gracz, która z sukcesami przeprowadziła ten teatralny eksperyment w Krakowie i we Wrocławiu, zaś serca poznańskiej publiczności podbiła spektaklem BĘDZIE PANI ZADOWOLONA, CZYLI RZECZ O OSTATNIM WESELU WE WSI KAMYK.

Zaczniemy od listu, czy też – kilku listów. Aktorzy zaproszeni do udziału w improwizacji na kilkanaście minut przed wejściem na scenę dostaną koperty, a w nich – wskazówki dotyczące tego, co mają odegrać na scenie – kilka zdań, kilka słów, może tylko kilka symboli?

Co z tego wyniknie? To zależy już tylko od nich. I od Państwa, bo przecież nie da się improwizować w oderwaniu od reakcji Widzów…
Pewne są tylko trzy rzeczy.

Po pierwsze: zdarzyć się może wszystko i zdarzy się to tylko raz, bez możliwości powtórzenia, odtworzenia czy nagrania, zgodnie z popularną zasadą „you only live once”.

Po drugie: po zakończeniu improwizacji aktorzy przeczytają ze sceny swoje listy, by mogli się Państwo przekonać, jaki był punkt wyjścia dla tego, co właśnie narodziło się na deskach sceny.

Po trzecie: IMPROWIZACJE to jedyna w swoim rodzaju szansa na udział w prawdziwej teatralnej przygodzie. Tej, która zaczyna się na długo przed premierą, a której świadkami mogą być tylko wtajemniczeni wybrańcy losu i muz…

Pomysł i reżyseria: AGATA DUDA-GRACZ

Scenografia: NATALIA KRYNICKA, ALICJA TRZCIŃSKA, ORESTA SKOP – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Choreografia: TOMASZ WESOŁOWSKI

Inspicjent: JÓZEF PIECHOWIAK

Improwizować będą:
SONIA BOHOSIEWICZ
KAMILA BRODACKA
ARKADIUSZ BUSZKO
SARA CELLER-JEZIERSKA
MICHAŁ KOCUREK
DAWID OGRODNIK

Kup bilet