Wiadomości

ZMIANY ZASAD UCZESTNICTWA

ZMIANY ZASAD UCZESTNICTWA

Najnowsze rozporządzenia Rady Ministrów (z 4 i 11 czerwca 2021) dają nam możliwość spotykania się z Państwem w szerszym niż dotychczas gronie, choć pod pewnymi warunkami. Dla zespołu Teatru Nowego najważniejszą wartością pozostaje możliwość spotykania się z Widzami, chcemy więc z tej szansy – mimo wszystko – skorzystać. Dlatego od dziś uruchamiamy sprzedaż dodatkowej puli biletów na wszystkie czerwcowe i lipcowe spektakle.

Zgodnie z postanowieniami rządu bilety te będą dostępne dla osób w pełni zaszczepionych i posiadających potwierdzający to certyfikat.

Do 25 czerwca 2021 roku możemy w ten sposób udostępnić Państwu bilety na spektakle, na które mogliśmy sprzedawać tylko połowę miejsc.
Od 26 czerwca 2021 roku będzie to pula 25% biletów – pozostałe 75% dostępne będzie dla wszystkich Widzów.

Sprzedaż biletów dla osób posiadających stosowne certyfikaty (w postaci wydruku lub informacji w aplikacji „mObywatel”) odbywać się będzie wyłącznie w kasie Teatru Nowego w godzinach jej otwarcia. Istnieje też możliwość dokonania rezerwacji biletu drogą telefoniczną lub mailową – wtedy poprosimy Państwa o oświadczenie, że zostali Państwo zaszczepieni.

Certyfikaty weryfikować będziemy dwukrotnie:

– w kasie – przy odbiorze zarezerwowanych wcześniej biletów lub przy ich zakupie,
– przed spektaklem, na który zakupili Państwo bilety.

Bilety z nadwyżkowej puli będą dodatkowo opieczętowane – osoby dysponujące takimi biletami, ale nieposiadające zaświadczenia o przyjęciu pełnej szczepionki, nie będą wpuszczane na widownię.

Jest jeszcze jeden istotny szczegół: ponieważ do tej pory zmuszeni byliśmy sprzedawać co drugie miejsce na widowni, istnieje duże ryzyko, że tym z Państwa, którzy wybierają się do Teatru Nowego z osobami towarzyszącymi i wykupią bilety z dodatkowej puli dla osób zaszczepionych, nie uda się zakupić miejsc bezpośrednio sąsiadujących ze sobą.

Prosimy o zrozumienie, a w szczególnych przypadkach, wymagających zajęcia miejsc sąsiadujących ze sobą bezpośrednio np. ze względu na konieczność sprawowania opieki nad osobą towarzyszącą, prosimy o zgłoszenie się do obsługi widowni – nasi pracownicy postarają się dokonać stosownych zamian zgodnie z przepisami pozwalającymi na sadzanie obok siebie np. osób zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe.

Ponieważ wszystkie opisane wyżej czynności wymagają od pracowników Teatru Nowego nieco więcej czasu, prosimy Państwa serdecznie o zjawienie się w Teatrze ze stosownym wyprzedzeniem i o cierpliwość. Wszyscy przecież musimy oswoić się z nowymi warunkami, na jakich możemy się spotykać w instytucjach kultury.

Przypominamy o konieczność zasłaniania nosa i ust maseczkami w całym budynku, a także konieczność utrzymania dystansu, zarówno w foyer, jak i na widowniach. Będziemy też niezmiennie prosić Państwa o wypełnianie oświadczenia o stanie zdrowia, dostępnego TUTAJ. Szczegółowe zasady funkcjonowania naszej instytucji w warunkach pandemicznych znajdą Państwo w REGULAMINIE. Prosimy o uważną lekturę, a także o zapoznanie się z KLAUZULĄ DOTYCZĄCĄ PRZETWARZANIA PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH.

Dziękujemy już teraz za wyrozumiałość i nie możemy doczekać się kolejnych spotkań! Do zobaczenia w Teatrze!