Wiadomości

PODEJRZANY „WOYZECK”

PODEJRZANY „WOYZECK”

Próby do WOYZECKA w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej trwają w najlepsze. Bywalcy piętra administracyjnego codziennie z zaciekawieniem wsłuchują się w spektaklowe motywy muzyczne stworzone przez Andrzeja Koniecznego, przy okazji zastanawiając się nad wytrzymałością stropów w kontekście intensywnych prób choreograficzncyh. W pracowniach teatralnych rodzą się już scenografia i kostiumy według projektów Anny Oramus i Magdy Muchy, kończymy prace nad programem premierowym… I odliczamy, oczekując na moment, w którym wszyscy będziemy mogli poznać w końcu tajemniczą historię pułkowego fryzjera – Woyzecka.

Konfrontacja istoty amoralnej z uosobieniem moralności nowego świata, wybór pomiędzy dobrem a złem i rozumem a szaleństwem – to punkty wyjścia do nowej interpretacji klasycznego dramatu Georga Büchnera. Zanim jednak wyprowadzimy z niego kolejne tropy, chcemy przedstawić Państwu nasze zamiary i wspólnie przygotować się na jedną z najważniejszych premier naszego sezonu stulecia, nie bez kozery sąsiadującą w kalendarzu z Międzynarodowym Dniem Teatru.

Zapraszamy zatem na dyskusję panelową pt. ANATOMIA WOYZECKA z udziałem samych znakomitości: dr Anny Róży Burzyńskiej (Uniwersytet Jagielloński), dr Magdaleny Rewerendy (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), Zdenki Pszczołowskiej (reżyser przedstawienia) i Magdaleny Koryntczyk (dramaturg teatru Nowego) – już 20 marca o godz. 19.00 na Trzeciej Scenie Teatru Nowego, a kilka dni później – 25 marca o godz. 19.00 – na premierę WOYZECKA na Dużej Scenie.