Goście, goście!

PIĘĆ MIŁOŚCI/FIVE LOVES. ANDRÉ OCHODLO & TRIOMANIA

Badacze podają, że obecnie na świecie używa się około 7 000 różnych języków. Podczas wybornego recitalu André Ochodlo usłyszą Państwo… zaledwie pięć z nich. Ale bez obaw – słowa, które padną tego kwietniowego wieczoru ze Sceny Nowej, da się zrozumieć bez konieczności odwoływania się do szkolnej wiedzy, słowników czy sztucznej inteligencji. Wszystkie piosenki połączy bowiem jeden, nadrzędny i uniwersalny język: język miłości.

Na tę prawdziwą literacko-muzyczną ucztę zaprasza André Ochodlo – pieśniarz, reżyser naszej kwietniowej premiery: ZMIERZCHU DŁUGIEGO DNIA Eugene’a O’Neilla, jeden z najbardziej znanych i uznanych współczesnych interpretatorów pieśni jidysz, artysta od ponad 3 dekad oddany muzyce i teatrowi bez reszty. Towarzyszyć mu będzie TrioMania – wybitni muzycy, laureaci Fryderyka za najlepszy debiut jazzowy w 2010 roku. Wspólnie zaprezentują Państwu zbiór oryginalnych aranżacji i interpretacji utworów Jacquesa Brela, Bertolta Brechta, Kurta Weilla, Paula Anki i Bułata Okudżawy. Ze sceny – ciekawostka: nie tylko po polsku – wybrzmi słynny TOMASZÓW Juliana Tuwima i Zygmunta Koniecznego, nie zabraknie też nieśmiertelnego hitu Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego – UCIEKAJ MOJE SERCE, jednego z najważniejszych songów antywojennych –SAG MIR, WO DIE BLUMEN SIND Pete’a Seegera, czyli GDZIE SĄ KWIATY Z TAMTYCH LAT – ani wybranych ballad miłosnych z kolekcji YIDDISHLAND autorstwa André Ochodlo, złożonej z tekstów największych poetów żydowskich i muzyki wybitnych polskich kompozytorów współczesnych.


Recital wyróżniony nominacją do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2023 w kategorii „Kreacje”.

Premiera recitalu odbyła się w 2023 roku z okazji 30-lecia Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, którego założycielem i dyrektorem jest André Ochodlo.

Kiedy, gdzie:
22 kwietnia 2024 | 19.30 | Scena Nowa im. Sławy Kwaśniewskiej
Recital trwa:
około 75 minut
Ceny biletów:
70/50 PLN (norm./ulg.)

|

Kierownictwo muzyczne, aranżacje: ADAM ŻUCHOWSKI
Inspicjentka: HANNA „ANDZIA” KUJAWIAK

Występują:

ANDRÉ OCHODLO

oraz

TrioMania w składzie:
PIOTR MANIA (fortepian)
ADAM ŻUCHOWSKI (kontrabas)
SŁAWEK KORYZNO (perkusja)