PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

PIOTR KRUSZCZYŃSKI

Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby – bez przerw na sen – mniej więcej tydzień. Możliwość wyboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej” ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost – Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać. Zapraszamy Państwa do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale zawsze fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej.


22. FESTIWAL „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ” – SZCZEGÓŁY:

Kapelusze – na głowie i w piosenkach. Niesforne siwe włosy, zwykle ujęte w prosty kok lub kucyk. Przenikliwe spojrzenie. Głośne przyjaźnie… Te elementy wizerunku Agnieszki Osieckiej przetrwały w legendzie do dziś. Nie oszukujmy się jednak – prawdziwa nieśmiertelność kryje się w słowach, nie w obrazach. A słów zostało sporo – to ponad 2000 tekstów, które od 22 lat inspirują uczestników Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ. Jesienią pozwolimy się im zaczarować kolejny raz – finał 22. edycji tego wyjątkowego wydarzenia startuje w Teatrze Nowym w Poznaniu już 23 października i potrwa – to nowość – aż 5 dni!

Dzień 1 | 23 października | 20.00
Koncert finalistów 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ z zespołem Jacka Piskorza

Dzień 2 | 24 października | 19.00
Koncert finalistów 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ z zespołem Jacka Piskorza
Recital Małgorzaty Walendy

Dzień 3 | 25 października | 19.00
Gala finałowa
Koncert finalistów 22. Ogólnopolskiego Konkursu
Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ z zespołem Jacka Piskorza
Koncert Mai Kleszcz z zespołem Incarnations

Dzień 4 na Dużej Scenie | 26 października | 19.00
Występ laureata 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ
Koncert zespołu De Mono

Dzień 4 na Scenie Nowej | 26 października | 21.15
Off-Osiecka | Koncert zespołu Bibobit

Dzień 4 na foyer Dużej Sceny | 26 października | 22.45
Off-Osiecka | Sopot Party

Dzień 5 | 27 października | 19.00
Koncert Justyny Szafran


LAUREACI PIERWSZEGO ETAPU KONKURSU:

Jury I etapu 22. Konkursu Wokalnego PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ w składzie: Jerzy Satanowski, Magdalena Smalara, Piotr Kruszczyński, Jakub Lubowicz, Paweł Dampc po wysłuchaniu w dniach 10, 11, 12 czerwca 2019 roku zgłoszonych wykonawców postanowiło zakwalifikować do kolejnych odsłon konkursowych zmagań dziesięcioro z nich. Na liście uczestników II etapu znaleźli się:

Angelika Balcerek, Dagny Cipora, Katarzyna Hołtra, Aleksandra Jeznach, Adrianna Kieś, Gabriela Kundziewicz, Joanna Nawojska, Dominik Ochociński, Paulina Sobiś, Paulina Wróblewska

Ponadto, do III etapu (z pominięciem warsztatów w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej) jury zakwalifikowało dwa zespoły:

Zespół Poczytalni, Zespół Para z Aleksandrą Jabłońską


PODSTAWOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU:

W Konkursie mogą brać udział amatorzy albo zawodowcy, a także soliści lub zespoły wokalne pod warunkiem, że łącznie spełnią poniższe warunki:

– we właściwych terminach, zgodnie z Regulaminem, skutecznie zgłoszą udział w Konkursie,
– w dniu zgłoszenia swojego uczestnictwa w Konkursie ukończyli 16. rok życia,
– uiszczą bezzwrotną Opłatę Wpisową w wysokości 35,00 PLN (trzydziestu pięciu złotych polskich) przelewem na konto Organizatora w banku SANTANDER POLSKA 6 O/Poznań Nr 70 1090 1362 0000 0001 4185 0849 najpóźniej do 31 maja 2019 r. W tytule przelewu należy wpisać: „Opłata wpisowa za Konkurs – imię i nazwisko”.

Osoby pragnące wziąć udział w Konkursie zgłaszają swój akces poprzez przesłanie wypełnionego formularza dostępnego na stronie internetowej Organizatora pod adresem www.teatrnowy.pl (zakładka: Pamiętajmy o Osieckiej), na adres mailowy: osiecka@teatrnowy.pl.

Osoba zgłaszająca się do Konkursu staje się jego Uczestnikiem po spełnieniu łącznie trzech warunków:

– przyjęcia przez Organizatora prawidłowo wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIOWEJ,
– spełnienia przez osobę zgłaszającą się do Konkursu wymogów REGULAMINU,
– zaksięgowania na koncie Organizatora Opłaty Wpisowej.

Uczestnicy powinni na cele Konkursu przygotować dwie piosenki ze słowami Agnieszki Osieckiej, wybrane według własnego uznania.

Wyboru piosenek, o których mowa powyżej, można dokonać jedynie spośród piosenek, które zostały zarejestrowane w odpowiednich rejestrach Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i znajdują się pod prawną ochroną tej organizacji. Wykaz zarejestrowanych utworów Agnieszki Osieckiej znajduje się na stronie www Organizatora i na stronie Fundacji „Okularnicy”: https://okularnicy.org.pl/festiwal-konkurs/konkurs/lista_utworow/.

Organizator zachęca Uczestników do przedstawienia własnej, oryginalnej interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej, co będzie przez Jury Konkursu oceniane w sposób szczególnie przychylny. Piosenki wykonywane w ramach Konkursu powinny jednak zachować pierwotną tożsamość melodyczno-harmoniczną.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się w jego REGULAMINIE.

ETAPY:

I etap – przyjmowanie zgłoszeń od Uczestników (do 31 maja 2019 roku) oraz eliminacje do II i III etapu Konkursu;

II etap – warsztaty wokalne dla Uczestników zakwalifikowanych po eliminacjach do dalszych etapów oraz ewentualnie udział w innych koncertach wskazanych przez Organizatora.

III etap – warsztaty szkoleniowe i koncerty dodatkowe oraz koncerty: finałowe i galowe.

Szczegółowy harmonogram etapów znajdziesz w REGULAMINIE konkursu.

WAŻNE DOKUMENTY:

pobierz regulamin konkursu
pobierz kartę zgłoszeniową


Organizatorzy Festiwalu:

Główny Sponsor Festiwalu:

Partnerzy Festiwalu:

Patroni medialni: